فناوری RFID در ایران؛ تغییر دهنده بازی در انبارداری و فراتر از آن

فناوری RFID در ایران؛ تغییر دهنده بازی در انبارداری و فراتر از آن
ایران هیچگاه از فناوری ها و نوآوری‌های حوزه صنعت به‌ویژه در زمینه انبارداری و مدیریت زنجیره تأمین عقب نمانده است، حال آنکه به تازگی فناوری RFID (شناسایی فرکانس رادیویی) به عنوان یک تغییر دهنده بازی ظاهر شده است و راه حلی کارآمد و مقرون به صرفه را ارائه می دهد که نحوه مدیریت موجودی کسب و کارها را تغییر می دهد. در این مقاله، چگونگی تحول فناوری RFID در بخش‌های مختلف …
ادامه مطلب

RFID در دست برترین برند ها

RFID در دست برترین برند ها
شرکتهای بزرگی مانند آمازون، زارا و ... با استفاده از فناوری RFID توانسته اند اثرات مثبت قابل توجهی در روند فرایندهای سازمانی خود ایجاد نمایند، خدمات بهتری به مشریان خود ارائه دهند و در مجموع با کاهش هزینه ها به سودآوری بیشتری برسند.
ادامه مطلب

دامداری هوشمند

دامداری هوشمند
در مدیریت دام، RFID برای شناسایی و ردیابی حیوانات از جمله انواع گاو، گوسفند، بز، پرندگان و دیگر پستانداران استفاده می شود. برچسب‌های RFID به دامداران این امکان را می‌دهند که علاوه بر شناسایی تک تک حیوانات بتوانند کل تاریخچه حیوان، از جمله وزن، سن، جنس، زمان تولد، فرزندان و سوابق پزشکی را ذخیره کنند.
ادامه مطلب

نگهداری و تعمیرات هوشمند

نگهداری و تعمیرات هوشمند
برای بهبود و ساده سازی روش‌های نگهداری پیشگیرانه و بازرسی‌های معمول تجهیزات، در حالی که هزینه‌های کار به طور قابل توجهی کاهش یابد، تگ‌های RFID، برای ردیابی کامل و دقیق محصولات خطوط تولیدی و صنعتی و رهگیری بسیار مناسب هستند.
ادامه مطلب

انبارداری

انبارداری
انبارداری مهم ترین بخش هر شرکت یا کارخانه ای انبار می باشد، زیرا بخش اعظمی از دارایی ها و محصولات در انبار انباشته می شود.  همچنین انبارداری از جمله مهم ترین فرآیندهای هر سازمان به شمار می رود زیرا فرایندهای انبارداری باید به نحوی صورت گیرد که اطلاعات موجودی انبار در هر لحظه حاضر باشد و تحویل دادن (صدور) و تحویل گرفتن (ورود) با صرف کمترین وقت و هزینه در …
ادامه مطلب

گیت RFID

گیت RFID
گیت RFID همانطور که در مقالات گذشته بیان کردیم تگ RFID، ریدرRFID و آنتن RFID به عنوان عناصر و تجهیزات اصلی یک سیستم RFID در نظر گرفته می شوند. درست است که به هنگام بیان عناصر اصلی سیستم RFID از گیت RFID نامی برده نشد اما، به خاطر کابردهای بسیاری که گیت RFID دارد، نمی‌توان آن را از اجزای اصلی یک سیستم RFID ندانست.   کاربرد گیت RFID گیت RFID …
ادامه مطلب

مقایسه بارکد و RFID

مقایسه بارکد و RFID
با این که کدهای میله ای(بارکد) و RFID با دو هدف جداگانه طراحی و پیاده سازی شده اند ولی امکان استفاده از آنان در برخی حوزه ها به صورت مشترک وجود دارد. بررسی و مقایسه برخی از ویژگی های این دو فناوری می تواند ما را در انتخاب آگاهانه در حوزه های مشترک بهتر کمک کند .
ادامه مطلب

لیبل پرینتر RFID

لیبل پرینتر RFID
پرینتر RFID پرینتری حرفه ای و تخصصی است که برای نوشتن اطلاعات روی چیپ های RFID تعبیه شده درون تگ ها و لیبل های RFID طراحی شده است. لیبل پرینتر RFID از جمله اجزای یک سیستم RFID است که در برخی از پروژه‌ها متناسب با نیاز پروژه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ادامه مطلب

تگ RFID

تگ RFID
تگ RFID از اصلی ترین تجهیزات یک سیستم RFID است که به آن، لیبل RFID یا برچسب RFID نیز گفته می‌شود؛ مهم ترین وظیفه تگ RFID، اختصاص هویت منحصر به فرد به هر شی، انسان، ماشین یا هرچیز دیگری، از طریق شناسه موجود در آن است.
ادامه مطلب

​وبلاگ ساروین

به وبسایت گروه ساروین خوش آمدید

جهت دریافت مشاوره رایگان کلیک کنید