فناوری RFID در ایران؛ تغییر دهنده بازی در انبارداری و فراتر از آن

فناوری RFID در ایران؛ تغییر دهنده بازی در انبارداری و فراتر از آن
ایران هیچگاه از فناوری ها و نوآوری‌های حوزه صنعت به‌ویژه در زمینه انبارداری و مدیریت زنجیره تأمین عقب نمانده است، حال آنکه به تازگی فناوری RFID (شناسایی فرکانس رادیویی) به عنوان یک تغییر دهنده بازی ظاهر شده است و راه حلی کارآمد و مقرون به صرفه را ارائه می دهد که نحوه مدیریت موجودی کسب و کارها را تغییر می دهد. در این مقاله، چگونگی تحول فناوری RFID در بخش‌های مختلف …
ادامه مطلب

RFID در دست برترین برند ها

RFID در دست برترین برند ها
شرکتهای بزرگی مانند آمازون، زارا و ... با استفاده از فناوری RFID توانسته اند اثرات مثبت قابل توجهی در روند فرایندهای سازمانی خود ایجاد نمایند، خدمات بهتری به مشریان خود ارائه دهند و در مجموع با کاهش هزینه ها به سودآوری بیشتری برسند.
ادامه مطلب

گیت RFID

گیت RFID
گیت RFID همانطور که در مقالات گذشته بیان کردیم تگ RFID، ریدرRFID و آنتن RFID به عنوان عناصر و تجهیزات اصلی یک سیستم RFID در نظر گرفته می شوند. درست است که به هنگام بیان عناصر اصلی سیستم RFID از گیت RFID نامی برده نشد اما، به خاطر کابردهای بسیاری که گیت RFID دارد، نمی‌توان آن را از اجزای اصلی یک سیستم RFID ندانست.   کاربرد گیت RFID گیت RFID …
ادامه مطلب

لیبل پرینتر RFID

لیبل پرینتر RFID
پرینتر RFID پرینتری حرفه ای و تخصصی است که برای نوشتن اطلاعات روی چیپ های RFID تعبیه شده درون تگ ها و لیبل های RFID طراحی شده است. لیبل پرینتر RFID از جمله اجزای یک سیستم RFID است که در برخی از پروژه‌ها متناسب با نیاز پروژه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ادامه مطلب

تگ RFID

تگ RFID
تگ RFID از اصلی ترین تجهیزات یک سیستم RFID است که به آن، لیبل RFID یا برچسب RFID نیز گفته می‌شود؛ مهم ترین وظیفه تگ RFID، اختصاص هویت منحصر به فرد به هر شی، انسان، ماشین یا هرچیز دیگری، از طریق شناسه موجود در آن است.
ادامه مطلب

امنیت تکنولوژی RFID

امنیت تکنولوژی RFID
RFID در بسیاری از صنایع مختلف به سرعت در حال رشد است. توسعه دهندگان این فناوری نه تنها در برنامه های سنتی از قبیل انبارداری، اموال داری و یا ردیابی پرسنل، بلکه در سرویس های امنیتی مانند گذرنامه های الکترونیکی و کارت های اعتباری از RFID استفاده کرده اند. در ادامه قصد داریم به مسائل امنیتی مربوط به سیستم های RFID و مباحثی پیرامون حریم خصوصی و چالش های این فناوری بپردازیم.
ادامه مطلب

فناوری RFID و کاربردهای آن

فناوری RFID و کاربردهای آن
کلمه RFID مخفف Radio Frequency Identification بوده و به معنی شناسایی از طریق امواج رادیویی است. سامانه‌های RFID از سیگنال‌های الکترونیکی و الکترومغناطیسی برای خواندن و نوشتن داده‌ها بدون تماس بهره می‌گیرد و امکان شناسایی خودکار، ردیابی و مدیریت اشیاء، انسان و حیوانات را فراهم می نماید.
ادامه مطلب

​وبلاگ ساروین

به وبسایت گروه ساروین خوش آمدید

جهت دریافت مشاوره رایگان کلیک کنید